Nakoupilo přes 15000 spokojených zákazníků.

Matrace sendvičové


Sendvičové matrace spojují více různých materiálů, z kterých se matrace vyrábí. Díky tomuto spojování docílíme dostatečně tvrdé vzdušné matrace nebo dalších vhodných kombinací. Tyto matrace využívají to nejlepší, co materiály nabízí a kombinují to do jedné matrace. Mohou také kombinovat různé tvrdosti materiálu.
Většinou se jako střed sendvičových matrací používá polyuretanová pěna, která má velmi dobrou pružnost a životnost. Při výrobě sendvičové matrace z této pěny se využívají různé tvrdosti, které pěna nabízí. Nejtvrdší je vrstva střední a měkčí jsou na krajích. Používanější strana může být z tzv. líné pěny, která dokonale přizpůsobí svůj tvar uživateli.
Kokosové vlákno je také často používaným materiálem pro výrobu sendvičových matrací. Kokosové vlákno je velmi pevné a zároveň pružné a u sendvičových matrací často plní střední vrstvu matrace. Kokos má také velmi dobré cirkulační vlastnosti a provzdušňuje matraci, takže se občas používá i jako vrstva matrace s letní a zimní stranou a to právě na letní, kdy se více potíme a potřebujeme tělo spíše ochlazovat než zahřívat. K zahřívání slouží vrstva nebo potah z ovčího rouna, který má skvělé termoregulační schopnosti.
Pro zákazníky, kteří preferují tvrdší lůžko, se jako střed používá i RE pěna, která zvyšuje pevnost a tuhost matrace.
Sendvičové matrace jsou často tvořeny zónami pro různé části těla. Zón může být 3, 5 nebo 7. Většinou jsou sendvičové matrace pěti zónové. Speciální výztuhy jsou především na ramenech a na kolena a pod těžištěm těla je tvrdý podklad. Zbytek je z měkčích částí a materiálů.