Nakoupilo přes 15000 spokojených zákazníků.

Dětské matraceKvalitní spaní a výběr správné postele a matrace je důležitý v každém věku člověka. U dětí, které rostou a vyvíjí se, je správná poloha ve spánku obzvláště důležitá. Už od miminka musíme řešit výběr správné matrace do první postýlky.
Matrace by měla do postýlky nejlépe přesně zapadat. Většina postýlek má určité rozměry a na ty jsou také vyráběny matrace. Pokud máme atypickou postýlku, můžeme si nechat matraci vyrobit na míru. Matrace obzvlášť pro malé miminko by měla splňovat určité parametry na tuhost, které splňují speciální matrace určené pro miminka a malé děti. V případě výběru určitě vybíráme ty matrace, které jsou určeny speciálně pro děti.
Nejdoporučovanějším materiálem pro nejmenší jsou matrace pěnové a to především z tzv. PUR pěny. Ty jsou dostatečně pevné a zároveň lehké a vzdušné. Podobnými vlastnostmi oplývají také matrace z přírodního kokosového vlákna, které mají ale menší životnost než matrace pěnové, které jsou v současné době velmi kvalitní.
Výška matrace je pro děti doporučována maximálně 15 cm. V případě, že používáme monitoring dechu, je potřeba mít matraci vysokou 6 – 8cm, jinak jsou impulzy vysílány při malé hmotnosti miminka velmi slabě a mohou údaje dechu špatně zachycovat.
Matrace by u malých dětí měla být čištěna bez chemie a pouze vodou, popř. vodou s octem. Je doporučováno se vyvarovat chemických přípravků. Pro lepší hygienu matrace a zamezení jejímu znečištění je doporučováno použít na matraci vhodný potah. Snímatelný potah je u dětských matrací samozřejmostí, ale doporučován je i potah přídatný. Jeho vlastnost by měla být především nepropustnost vody a snadné čištění, popř. praní v případě nehody. Je důležité zabránit, aby tekutina pronikla do jádra matrace.
Pro větší děti jsou obecně doporučovány matrace s tuhostí značenou číslicí 2. Odnímatelné, popř. přídatné potahy zamezující znečištění matrace jsou i ve vyšším věku vhodné v případě vylití např. nápoje do postele. Pro dítě se doporučuje pořídit kvalitní matrace bez zón, které se občas používají u matrací pro dospělé.