Nakoupilo přes 15000 spokojených zákazníků.

Kolik můžu utratit za novou matraci?


Kvalitní zdravotní matrace jsou investicí, která se Vám několikanásobně vrátí. Když se kvalitně vyspíte, Vaše mysl bude veselejší, mozek výkonnější a paměť jasnější.

"Nejlepší matrace" je vždy ta, která Vám zaručí pohodlné ležení a nerušený spánek. Při jejím výběru je důležité zohlednit několik faktorů, jako jsou typ matrace, její rozměry, váha, případně zdravotní problémy.

1)
Váha - u každé matrace v naší nabídce je uvedena váhová kategorie, která zároveň představuje tvrdost matrace.

2)
Rozměry matrace - matrace by měla být o 20 až 25 cm delší, než je Vaše výška.

3)
Zdravotní problémy - je nutné vybírat nejkvalitnější materiály jako jsou pěnové matrace s línou pěnou (například Alexis Visco) nebo latexové matrace, které se dokáží nejlépe přizpůsobit Vašemu tělu, omezí protitlak způsobující bolesti a časté otáčení se na matraci. Pro doporučení, zda je při Vašich zdravotních problémech vhodnější měkčí nebo spíše tvrdší matrace doporučujeme konzultaci s Vašim lékařem.

4)
Typ matrace – dnes je k dispozici mnoho typů matrace, proto je velmi důležité vybrat z nich ten pravý pro Vás. Všechny tyto níže uvedené typy matrací lze nalézt v našem e-shopu:

Matrace z PUR pěny – neboli polyuretanová pěna, se vyznačuje svou pružností, tvarovou stálostí a velmi dobrou cenovou dostupností. Matrace z tohoto materiálu jsou vyráběny z jedné nebo více vrstev různých PUR pěn, které jsou na sebe buď jen položeny nebo slisovány. Matrace z těchto pěn mohou mít různou tvrdost.

Matrace z HR pěny – se vyznačuje vysokou pružností, prodyšností a výbornou elasticitou při vyšší objemové hustotě. Díky těmto vlastnostem HR pěna velice snadno vyrovnává teplotní rozdíly.

Matrace z líné pěny – jsou vyrobeny ze směsi PUR a HR pěny. Díky kombinaci obou vlastností těchto pěn vynikají matrace z líné pěny schopností roztáhnout se při určité teplotě. Proto lidé, kteří na tomto typu matrace spí, nemají problémy s prokrvením končetin a tolik netrpí na proleženiny.

Pružinové matrace – jsou nejoblíbenější typ matrací na světě a jsou vyrobeny z různých druhů materiálů. Do prostřední části matrace jsou zabudovány pružiny – v našem e-shopu nabízíme především pružinové matrace se systémem bonell, který provazuje jednotlivé pružiny. Mezi tento typ matrací se také řadí matrace taštičkové, u kterých je každá pružina zabalena do pouzdra z neprané textilie. Jak matrace pružinové, tak i taštičkové jsou jako jeden z mála typů matrací doporučovány k uložení na pevné rošty.

Latexové matrace – tento typ matrace se vyrábí z přírodního, nebo syntetického kaučuku. Matrace tohoto typu disponují velmi dobrými ortopedickými vlastnostmi. Jejich výhoda spočívá v tom, že nezpůsobují proleženiny a jsou velmi snadné na údržbu. Jsou doporučovány lidem upoutaným na lůžko.

Sendvičové matrace - se vyrábí spojením několika různomateriálových vrstev, které přispívají k dobrému provzdušnění a delší životnosti matrace. Častými materiály použitými při výrobě těchto typů matrací jsou například líná pěna, PUR a HR pěna, kokosové desky nebo latex.


Bio matrace - jedná se o matrace vyrobené z přírodních materiálů. Základní složka obsahuje velmi nízký podíl ropy, protože zbytek je nahrazován přírodními oleji a výtažky z rostlin. Tyto matrace mají navíc vynikající ortopedické vlastnosti, jsou snadné na údržbu a odolné vůči mikroorganismům.Pokud potřebujete pomoci s výběrem matrace nebo máte jiné otázky, neváhejte a kontaktujte nás! Rádi Vám pomůžeme.